Results: 12 February 2017

FA Women’s Super League

WSL2

  • London Bees 1-1 Brighton & Hove Albion (Match played on Saturday)
  • Aston Villa 3-2 Watford
  • Durham 1-0 Millwall Lionesses
  • Oxford United 1-2 Everton
  • Sheffield P-P Doncaster Rovers Belles

FA Women’s Premier League

Northern Division

  • Blackburn Rovers 5-1 Middlesbrough
  • Huddersfield Town 2-0 Newcastle United
  • Nottingham Forest 2-2 Leicester City WFC
  • Stoke City 2-1 Derby County
  • West Bromwich Albion P-P Bradford City

Southern Division

  • C&K Basildon P-P Crystal Palace
  • Cardiff City 0-2 Charlton Athletic
  • Queens Park Rangers 0-2 Coventry United
  • Tottenham Hotspur 2-0 Lewes
  • West Ham United 1-1 Portsmouth

Northern Division One

  • Chester-le-Street Town P-P Guiseley Vixens
  • Chorley 1-2 Mossley Hill Athletic
  • Crewe Alexandra 3-0 Morecambe
  • Hull City 2-2 Liverpool Marshall Feds
  • Leeds 5-1 Blackpool Wren Rovers

Midlands Division One

  • Long Eaton United P-P Wolverhampton Wanderers
  • Loughborough Students 2-2 Birmingham & West Midlands
  • Rotherham United P-P Loughborough Foxes
  • Solihull P-P Leicester City LFC
  • Sporting Khalsa P-P Steel City Wanderers
  • The New Saints P-P Radcliffe Olympic

South East Division One

  • Actonians P-P AFC Wimbledon
  • Cambridge United P-P Ipswich Town
  • Enfield Town 2-0 Denham United
  • Gillingham 10-1 Luton Town
  • Norwich City P-P Milton Keynes Dons
  • Stevenage 0-1 Lowestoft Town

South West Division One

  • Chichester City 3-0 Maidenhead United
  • Basingstoke Town 2-6 Keynsham Town
  • Brislington 6-0 Exeter City
  • Larkhall Athletic 0-4 Plymouth Argyle
  • Southampton Saints 3-2 Cheltenham Town
  • St Nicholas 3-1 Shanklin

Welsh Premier Women’s League

  • Briton Ferry Llansawel 0-4 Cardiff City
  • Cardiff Metropolitan 7-0 Aberystwyth Town
  • Llandudno 1-4 Swansea City
  • Port Talbot Town 1-2 Rhyl

North East Regional Women’s Football League

Premier Division

  • Boldon 1-3 RACA Tynedale

North West Women’s Regional League

Premier Division

  • Blackpool 3-0 Birkenhead

Division One North

  • Preston North End 0-4 Carlisle United

Division One South

  • Chorltonians 0-1 Liverpool Marshall Feds Reserves

Argyle Sports Cup (quarter-finals)

  • Burnley 1-2 Manchester Stingers
  • Merseyrail Bootle 2-2 Bury (Bury win penalty shootout 5-4)
  • Sir Tom Finney 2-3 FC United of Manchester
  • Wigan Athletic 2-0 Stockport County

Argyle Sports Plate (quarter-finals)

  • Bolton Wanderers 3-0 Stockport County Blues
  • Curzon Ashton 0-1 Leigh RMI
  • Liverpool City 2-1 CMB
  • Penrith 0-4 MSB Woolton

West Midlands Regional Women’s Football League

Premier Division

  • Burton Albion 0-0 Coundon Court
  • Lye Town 6-2 Knowle
  • Wrockwardine Wood 2-2 Crusaders

Division One North

  • Wyrley 6-1 Tamworth

Division One South

  • Marston Green 1-6 Rubery
  • Stourbridge 1-2 Solihull United
  • Worcester United 1-0 Coventry Development

East Midlands Women’s Regional Football League

Premier Division

  • Mansfield Town 1-0 Rise Park
  • Notts County Development 0-7 Sheffield United
  • Peterborough Northern Star 3-0 Arnold Town

Division One South

  • Loughborough Foxes Vixens 2-4 Oadby & Wigston Dynamo

Eastern Regional Women’s Football League

Premier Division

  • AFC Sudbury 4-3 Colchester Town
  • Brentwood Town 1-2 Billericay Town

Division One

  • Ipswich Wanderers 6-2 Hoddesdon Town Owls
  • Little Thurrock Dynamos A-A Hertford Town (abandoned after 22 minutes due to a serious injury)

London & South East Regional Women’s Football League

League

  • Leyton Orient 7-0 Watford Development

League Cup

  • Aylesford 2-0 Fulham Foundation
  • Crawley Wasps H-W Herne Bay
  • Eastbourne Town H-W Camden Town

Southern Region Women’s Football League

Premier Division

  • Chesham United 5-0 Marlow

Division One

  • Ascot United 4-1 New Milton Town
  • Wargrave 2-3 Fleet Town

League Cup (semi-finals)

  • Team Solent 0-5 Southampton
  • Winchester City Flyers 2-5 Oxford City

Chairman’s Cup (semi-final)

  • Alton 3-2 Milton Keynes City

South West Women’s Football League

Premier Division

  • Charlestown 2-2 Middlezoy Rovers
  • Downend Flyers 0-3 Yeovil Town Intermediate
  • Frome Town 0-8 Poole Town
  • Keynsham Town Development 0-7 Marine Academy Plymouth
  • Torquay United 2-0 Bishops Lydeard

Western Division

  • Buckland Athletic H-W Newquay Celtic (Buckland Athletic win the league)
  • Exeter & Tedburn 1-10 Callington Town
  • Plympton 4-1 Illogan

Eastern Division

  • AEK Boco 3-0 FC Chippenham
  • Forest Green Rovers 3-0 Cheltenham Town Development

County Cups

Northumberland (semi-finals)

  • Newcastle United Reserves 2-0 Blyth Town
  • Wallsend Boys Club H-W Lowick United

West Riding (quarter-final)

  • Brighouse Athletic A-W Farsley Celtic
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s